• slacklife.therapy@gmail.com

Můj příběh

 

Narodila jsem se v Českých Budějovicích, kde jsem také strávila své dětství. Už jako malá holka jsem byla docela dobrodruh. Bavilo mě lézt po stromech, prozkoumávat staré opuštěné domy a běhat po lesích. Četla jsem spoustu knížek, vždycky mě lákalo být spisovatelkou, věnovala jsem se spoustu aktivitám. Hraní na piano, běhání a tancování, jezdění na koni. V sedmnácti letech se mi svět otočil naruby.

Při jednom z tanečních mě strašně rozbolela hlava, o hodinu později jsem byla v nemocnici a o týden později se lékařům podařilo odhalit záhadu mých bolestí. Ruptura mozkového aneurysmatu. Následovala operace a dlouhá rehabilitace a já musím přiznat, že jsem měla snad anděla strážného, jak jsem se štěstím vyvázla. Díky skvělým profesorům a kamarádům ve škole, jsem se vrátila zpět na gymnázium a odmaturovala z vyznamenáním.

Tento zážitek mě tak poznamenal, že jsem se rozhodla studovat medicínu. Jenže během studia jsem objevila slackline, která se stala zanedlouho mojí vášní. Studium medicíny mě bavilo, ale také mi pomohlo odhalit, proč se stále necítím fit. Jak už to často bývá po velkých mozkových traumatech, i já jsem měla trochu trable a trvalo mi několik let, než jsem si přiznala, že mám posttraumatickou poruchu. Místo medicíny jsem přešla na fyzioterapii, protože mě to táhlo za pohybem a objevování dalších metod, jak léčit a kufr z knížkami o anatomii jsem vyměnila za batoh do hor.

Slackline se věnuji od roku 2011, díky tomuto sportu jsem procestovala spoustu zemí, zúčastnila se slackline projektů a expedicí, vystoupila na festivalech či v televizi, ale hlavně strávila spoustu času na úžasných místech v přírodě.

V roce 2015 jsem vystudovala obor fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy v Praze a ten samý rok jsem také získala licenci B instruktora slackline. V roce 2019 jsem se konečně po dlouholetém praktikování jógy rozhodla, že si udělám instruktorský kurz na jógu.

V roce 2017 jsem odjela do Francie. Pracovala jsem jako fyzioterapeutka v Savojských Alpách v lyžařských střediscích Les Trois Vallées, La Plagne nebo Les Arcs. Dnes žiji uprostřed divokých hor v Les Ecrins, kromě tradiční fyzioterapie jsem vypracovala i slackline programy v rámci alternativních přístupu léčby.

Moje slacklinové úspěchy:

V roce 2017 jsem překonala český highlinový rekord.

V roce 2019 jsem jako první Češka překonala na highline hranici 100m!

Eibice na Freeride world tour final ve švýcarském Verbier.

Jsem členem Mezinárodní slacklinové asociace (ISA), kde se podílím na překladatelské práci a tvorbě vzdělávacích kurzů.

Být fyzioterapeutkou je velmi krásné povolání, protože pomáhate lidem užívat si více pohybu a zlepšit kvalitu života.

Slackline moje životní filozofie. Praktikování slackline mě naučilo spoustu věcí, které aplikuji v každodenním životě.  Život je přece o rovnováze;)

Ve svém volném čase jsem ráda v přírodě, cvičím jógu, trénuju na slackline a nebo si prostě užívám příjemně strávený čas ve společnosti mého čtyřnohého nejlepšího přítele Falca.