• slacklife.therapy@gmail.com

CO JE SLACKLIFE-THERAPY?

CO JE SLACKLIFE-THERAPY?

Příběh slacklife- therapy začal už před sedmi lety, kdy mě napadlo, že by se slackline dala praktikovat i v rámci rehabilitace. Od té doby se mé nápady kupily v poznámkovém bloku a pracovala jsem tvrdě na tom, abych než začnu někoho o něčem poučovat, dobře znala, o čem vlastně mluvím. Z jedné strany tu byla osobní zkušenost, protože jsem po operaci mozkového aneurysmatu a sama jsem si vyzkoušela, jak mi slackline pomohla při fyzické, ale i psychické rehabilitaci. Druhá stránka byla teorie, takže jsem úspěšně absolvovala studium fyzioterapie na FTVS v Praze, trenérský kurz slackline a kurz jógového instruktora. Pak už jen zbývalo najít v sobě dost odvahy, pro mě osobně děsivější představa, než přechod  highline, a spustit tento projekt.

Pamatujete si, když jste byli děti a pohyb byl pro vás potěšení, nikde nic nebolelo a byli jste plní energie? Škoda, že jako dospělí jsme si navykli na to, že je normální být unavený a že tu a tam něco zabolí. Jenže mě tato představa dost mrzela, a tak jsem se rozhodla, že se pokusím něco změnit. Z fyzioterapie vím, že základem, aby se člověk vyhnul nějakému zranění nebo nemoci, je rovnováha (těla i mysli) a pestrost (výživy a pohybu, což by se také dalo nazvat flexibilitou). Na trénink rovnováhy je ideální slackline. Praktikování jógy je skvělý způsob, jak posílit a protáhnout svaly, tak i mysl a zároveň se naučíte i správně dýchat, což není nikdy na škodu.

A tak vznikl program slacklife- therapy, kdy pomocí slackline a jógy učím jednoduché principy, jak zaktivovat hluboký stabilizační systém (core), zkorigovat držení těla, zbavit se bolavého ramene, posílit slabé koleno a další. Všechny tyto informace Vám s radostí předám a to hlavně principem hry, aby Vás cvičení bavilo, bylo to potěšení a stalo se tak každodenním zvykem a samozřejmostí, jako je třeba čistění zubů. Moje představa být dobrým fyzioterapeutem znamená, že kromě odstranění problému Vám předám veškeré informace tak, abyste rozuměli svému tělu, naučili se mu naslouchat a správně o něj starat, takže už mě nebudete potřebovat. I kdybych byla nejlepší fyzioterapeut na světe a měla nejlepší schopnosti empatie, nikdy se nebudu citít jako Vy ve Vašem těle, proto je pro mě velmi důležité, abyste svému tělu rozumněli a vzali odpovědnost za své zdraví. Pomohu Vám najít tu správnou cestu, po které už však musíte jít sami, pokud by se Vám zdálo, že jste zabloudili, vždycky tady budu, abych Vám pomohla najít ten správný směr.

Mým velkým přáním je, aby se stalo novým normálem, že jsme zdraví, víme, jak se starat o své tělo a citíli se prostě dobře, štastně, spokojeně a plní energie. Skeptikům možná bude připadat tato představa naivní či moc troufalá. Od malička jsem byla velký snílek a vizionář. Je mi jasné, že se mi asi nepodaří změnit všechno, ale někde se začít musí..tak proč nezačít právě tady a teď;)

teres

2 thoughts on “CO JE SLACKLIFE-THERAPY?

KefinPosted on  8:35 am - Dub 8, 2020

Milá Terko, dost mě těší, že jsi šla s tímhle nápadem ven a přeji Ti hodně trpělivosti, odhodlání a spokojených pacientů. Ať jsou ti okolnosti nakloněny a budu se těšit na nějaký ten případný obecně prospěšný terapeutický workshop

Leave your message